טחינת הקפה

הטחינה היא פעולה של גריסת פולי הקפה והפיכתם לגרגרי קפה קטנים, על מנת למצות את טעמיהם בתהליך מיצוי טעמים ע"י מים חמים (לא רותחים), לכל סוג של קפה יש את הטחינה האופטימלית על מנת להשיג חליטה מקסימלית. ככל שגודל הטחינה דק יותר כך שטח הפנים של הגרגרים הנחלטים גדול יותר.

 

 אספרסו – בהכנת קפה אספרסו אנו מעוניינים בחליטה מהירה יחסית (20-25 שניות) בטמפרטורה של 88-92 מעלות לכן טחינה דקה תתאים לקפה זה. יש לדאוג למיצוי איכותי וזרימה טובה, לא מהר מידי ומצד שני שלא "יתקעו" וישרפו את הקפה.

 

 פילטר- בהכנת קפה פילטר אנו מעוניינים בחליטה איטית יחסית, היות והגרגרים אשר מתערבבים עם מים חמים עוברים דרך פילטר אשר מעכב את החליטה לכן יש צורך בטחינה בינונית עד עבה. זכרו כי יש להמתין עד שהמים יחלחלו דרך הפילטר.

 

 מקינטה – משך המיצוי ארוך יחסית ולכן נשתמש בטחינה בינונית, המקינטה מפעילה לחץ של 1 אטמוספרה על הקפה, מה  שמאפשר חליטה טובה ואיכותית של הקפה.

 

 קפה בוץ וקפה טורקי – ערבוב הקפה עם מים בכוס זכוכית קטנה, מיצוי הקפה מתבצע ע"י ערבוב הקפה עם המים ולכן הטחינה צריכה להיות דקה על מנת להגדיל את שטח הפנים של הגרגרים עם המים.

1 thought on “טחינת הקפה

 1. צהריים טובים לכולם
  אם אתם רוצים לעשות לפני הנסיעה שלכם
  ביטוח בריאות לחו"ל של DavidShield
  היכנסו לקישור המצורף של חברת פיננסיקל
  שם תוכלו להנות מביטוח מקיף לכל דבר
  במחירים הכי אטרקטיבים שיש
  לקבלת פרטי התקשרות היכנסו לקישור המצורף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Scroll to top